Jsme Italové a pracujeme v Itálii.
Záleží nám na lidech, zemi a naší historii.
Tomu říkáme NEOMADEINITALY.

Píše se rok 1971

Maria Pramaor zakládá společnost, dává jí své jméno a tím začíná příběh, který se odvíjí dodnes.

___________

___________

___________

___________

___________

V 60. letech minulého století byla Itálie zcela jiná, i když něco zůstalo stejné. Už tehdy byla oblast proslulá svými brýlemi a pečlivostí, s jakou byly vyráběny. Agordo je její název a právě tady si Maria Pramaor v roce 1971 otevřela vlastní dílnu na výrobu obrub, poté co devět let pracovala v oboru. To byla první kapitola vzrušujícího příběhu o vášni, dovednostech a hlubokém odhodlání. Protože pokud jste vždy neměli určité hodnoty, nikdy je mít nebudete.

Odlišit se od ostatních

V 90. letech začal Blackfin pracovat s titanem a razil si vlastní cestu.

___________

___________

___________

___________

___________

V 80. letech se většina obrub vyráběla z obyčejného kovu a acetátu a téměř nikoho nenapadlo vyrábět titanové obruby. V roce 1991 začali Maria Pramaor a její manžel Primo Del Din pracovat s titanem, aby vytvořili něco jiného než jejich konkurenti. Vyslali své technické odborníky do Japonska, založili malé oddělení pouze pro tento materiál a začali sbírat know-how, které je dodnes charakteristickým znakem každé titanové obruby Blackfin.

Stále na stejném místě

Blackfin se nikdy neodstěhoval
z Agorda, místa, které odráží jejich hodnoty.

___________

___________

___________

___________

___________

Odhodlání a touha učit se se od těch dob nezměnily. Blackfin stále věnuje stejnou péči svým obrubám a velmi jim záleží na místě, kde je vyrábí. V Agordu se majitelé narodili a jsou tam dodnes. Provedli změny v jejich výrobních prostorách, aby získali více prostoru a zajistili svým zaměstnancům větší pohodlí. Historie a vzájemná náklonnost všechny z Blackfin spojuje a bude je provázet i dál do budoucna.

Výjimečné místo

Blackfin se nachází v Agordu, městečku v srdci italských Alp, které je stejně nádherné jako Blacfkin brýle.

___________

___________

___________

___________

___________

Jak hovoří majitel společnosti Blacfkin: „Máme štěstí, že žijeme a pracujeme na nádherném, téměř magickém místě. Horská jezera, staleté lesy, alpské potoky, nad námi se tyčí nádherné Dolomity, horská krajina ve své nejčistší podobě. Nemohli jsme se zastavit jen u pohledu na tyto divy přírody, spíše jsme se jimi nechali inspirovat a dbáme na to, aby všechny brýle, které vyrábíme, tyto divy ztělesňovaly. Bylo by naprosto zbytečné žít na tak nádherném místě a pak ho zradit tím, že vyrobíme něco průměrného“.

Slavnostní rituál

Obruba Blackfin je výsledkem stovek procesů. Pro někoho by to byl jen výrobní proces, ale pro Blacfkin je každý z nich malým rituálem.

___________

___________

___________

___________

___________

Blacfkin jsou Italové a vše, co vytváří, je navrženo a vyrobeno v Itálii. Ale ani to však nestačí, proto jsou modely Blacfkin jedinečné tím, jak jsou vyrobeny; každý z nich je výsledkem technických znalostí a tvůrčího povolání generací mužů a žen, kteří se věnují výrobě tohoto uměleckého díla.

Čistý titan

Každá obruba je vyrobena pouze
z japonského titanu, který je však kompletně opracován v Itálii.

___________

___________

___________

___________

___________

S tímto úžasným kovem pracuje Blackfin již desítky let, takže je obtížné, ne-li přímo nemožné najít někoho, kdo to dělá lépe než Blackfin nebo kdo to prostě zná lépe. Proto jezdí až do Japonska, kde nakupují ty nejlepší šarže surového titanu od certifikovaných výrobců, což zaručuje tu nejčistší a nejdokonalejší surovinu. Právě tato vědomá volba lépe než cokoli jiného ukazuje na touhu vytvářet špičkové brýle, aniž by se nechali omezovat limity, překážkami nebo vzdáleností.

Komplexní jednoduchost

Dokonalého designu se nedosáhne náhodou: je potřeba čas, výzkum a mnoho tvrdé práce.

___________

___________

___________

___________

___________

Pokud chcete vytvořit vynikající produkt, neexistují žádné zkratky, existuje jen jedna cesta. Model Blackfin začíná svůj život jako koncept, který se následně stane skicou a nakonec se přemění v prototyp. Na této cestě probíhají technické testy, experimenty s barevným sladěním a nekonečné úpravy, dokud nedojde k objektu, který je technicky i esteticky vynikající. Zastaví se teprve tehdy, když výsledek této dlouhé cesty odpovídá původní myšlence a v Blackfin mají pocit, že jejich úsilí bylo odměněno.

Blackfin prostory

Kanceláře a výroba Blackfin odráží to, čím v Blackfin jsou. Jsou to hodnoty, které vypovídají o péči o své zaměstnance.

__________

___________

___________

___________

___________

 

„Nemůžete přemýšlet o architektuře, aniž byste nemysleli na lidi.“ Z těchto slov architekta Richarda Rogerse v Blackfin vycházeli při navrhování jejich budovy. Hlavní roli hrálo přesvědčení, že mezi pracovním prostředím a tím, co v Blackfin vytváří, musí existovat určitá emocionální chemie. Může být téměř nepostřehnutelná, ale k jejímu uskutečnění je zapotřebí prostředí, které se intimně a klidně otevírá světu přírody.Proto prostory odrážejí to, kým jsou v Blackfin, směs toho, co je současné a moderní, a silné pouto s teritoriem.

A company of people (Společnost lidí)

Lidské zdroje jsou ze všeho nejdůležitější, bez lidí by nebyl Blackfinu.

__________

___________

___________

___________

___________

Společnost Blackfin je produktem všech lidí, kteří jsou jeho součástí, protože to jsou právě oni, kdo udržují tento sen při životě již více než čtyřicet let. Jsou to designéři, dělníci v továrně, úředníci, techničtí odborníci a lidé, kteří každý den udržují čistotu. Slovy majitele společnosti Blackfin: „Bez těchto lidí s jejich uměleckým nadáním, bezkonkurenčními technickými znalostmi a ochotou vyhrnout si rukávy bychom se nikdy nestali tím, čím jsme dnes. Proto nikdy neopustíme Itálii, protože bychom tím zradili je i náš národ“.

Sídlo společnosti Blackfin

Sídlo Blackfin vypovídá o lidech, jejich hodnotách a filozofii, která je orientovaná na své zaměstnance. 

__________

___________

___________

___________

___________

Když vás obklopuje jedinečná krajina, vše musí být hodno její neuvěřitelné krásy. Proto je sídlo Blackfin navrženo tak, aby ctilo místo, ve kterém se nachází. Především bylo navrženo s ohledem na pohodlí těch, kteří v něm pracují. Exteriér ve tvaru monolitu je vyroben z udržitelných materiálů a harmonicky splývá s okolní krajinou, která se mezi stíny a odlesky mění v průběhu dne, zatímco interiéry byly důmyslně navrženy tak, aby zajistily maximální pohodlí. Výsledkem je Black Shelter – budova s certifikací „CasaClimaWork&Life“ – skutečná reprezentace Neomadeinitaly.

OBRUBY BLACKFIN KOUPÍTE U NAŠICH OBCHODNÍCH PARTERŮ